odkurzacz basenowy

Dlaczego warto kupić odkurzacz basenowy? 

Dla właścicieli basenów nie ma nic bardziej wyczerpującego niż czyszczenie samego basenu. Być może wspólnym mianownikiem tego, dlaczego ludzie chcą posiadać basen, jest to, że chcą się zrelaksować i cieszyć się nim z rodziną i przyjaciółmi. To jest powód, dla którego większość właścicieli basenów woli kupować roboty do czyszczenia basenów. Sporządziliśmy obszerną listę najważniejszych zalet robotów czyszczących do basenów.

Energooszczędny

Wbrew powszechnemu przekonaniu, roboty sprzątające VivaPool.pl nie muszą pobierać wysokiego napięcia, aby działały wydajnie. Minimalizuje zużycie energii dzięki wykorzystaniu tylko niewielkiej ilości napięcia. W zakresie około 60-70 watów na godzinę, roboty sprzątające zużywają tylko tyle energii, co zwykła żarówka. W wyniku oszczędzania energii, z tą korzyścią wiąże się również oszczędność gotówki, co zostanie omówione w dalszej części artykułu.

W tym momencie możesz już wpaść na pomysł, dlaczego roboty do czyszczenia basenów mogą zaoszczędzić więcej pieniędzy, niż myślisz. Jako właściciele domów wiemy, że istnieje silna korelacja między wysokim zużyciem energii przez produkt, a wysokimi miesięcznymi rachunkami za prąd. Oszczędza energię, oszczędzając jednocześnie pieniądze.

Wszystkie baseny posiadają własny system filtracji głównej lub pompę obiegową i filtr. System składa się z metrów rur zaginających się wokół basenu z pompą i filtrem na końcu. Cząsteczki brudu są zasysane przez rurki i trafiają do filtrów, gdzie pozostają do momentu wykonania płukania wstecznego.

Utrzymuje bezpieczną chemię basenową

Chlor jest powszechnym środkiem chemicznym używanym do dezynfekcji basenu z glonów i bakterii. Niebezpieczne stanie się, gdy równowaga między zastosowanymi chemikaliami będzie proporcjonalnie wyższa niż w wodzie basenowej. Stężenie chloru występujące w środkach do dezynfekcji basenów wynosi około 10% do 90%. Aby lepiej zrozumieć, jak silny jest ten chlor, powszechny roztwór wybielacza używany do sprzątania gospodarstw domowych ma tylko 5% stężenie chloru.

Roboty do czyszczenia basenów wykorzystują zaawansowaną technologię szczotkowania, która skutecznie szoruje wszystkie boki i krawędzie ściany basenu, usuwając zanieczyszczenia z basenu, takie jak kurz, algi i bakterie. Oznacza to, że nie trzeba używać dużej ilości chemii do czyszczenia wody, aby pozbyć się paskudnego brudu. Z pomocą robota sprzątającego możemy teraz zmniejszyć zużycie chemikaliów, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla użytkowników.