odkurzacz basenowy

Odkurzacz basenowy pomaga oszczędzać wodę

Płukanie wsteczne filtra to proces przepłukiwania wody z powrotem przez filtr, usuwając w ten sposób uwięziony brud, który został zebrany. Im bardziej system filtracji jest zatkany, tym więcej należy wykonać płukania wstecznego i płukania. Proces ten powoduje marnowanie dużej ilości wody za każdym razem. Za pomocą podciśnienia usuwa zanieczyszczenia niezależnie od pompy obiegowej. Pomaga to zapobiegać częstemu zapychaniu się filtra głównego, co skutkuje rzadszym płukaniem wstecznym i mniejszymi stratami wody.

Niskie koszty utrzymania

Właściciele, którzy kupują roboty do czyszczenia basenów, nie tylko cieszą się wolnością od wykonywania prac domowych na basenie, ale jedną z największych zalet robotów do czyszczenia basenów są niskie koszty utrzymania urządzenia.

Ponieważ robot ma wbudowaną filtrację, niezależną od głównego systemu filtrów, zatrzymuje brud w niezależnych workach filtracyjnych. Ten proces pozwala uniknąć całego płukania wstecznego, które zajmuje dużo czasu i energii. Wszystko, co musisz zrobić, to wyjąć filtr kanistra, wyczyścić worek usuwając cały brud, a następnie umieścić go z powrotem w komorze. To takie proste.

Zaawansowana technologia czyszczenia

Roboty do czyszczenia basenów mają doskonałe możliwości czyszczenia, które są nieporównywalne z filtrem pompy cyrkulacyjnej, automatycznym odkurzaczem basenowym, a nawet umiejętnościami czyszczenia człowieka. Po pierwsze, roboty sprzątające wspinają się po ścianach basenów i poruszają się po basenach, aby wyssać wszystkie zanieczyszczenia (w tym granulki kurzu, obrzydliwe glony i mikroskopijne bakterie), które utknęły na jego powierzchni. Już sam proces zmywania przyklejonego brudu, szczególnie w rogach, stanowi ogromną przewagę nad słabą zdolnością czyszczącą głównego systemu filtracji.

Usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, niezależnie od tego, czy ich źródło jest wewnętrzne, czy zewnętrzne. Zanieczyszczenia wewnętrzne obejmują glony, chemikalia i bakterie. Zanieczyszczenia zewnętrzne mogą pochodzić od człowieka, takie jak pot, mocz, wirusy, płyny do opalania, które są przenoszone do wody przez ludzi; lub napędzany środowiskiem, który obejmuje liście, owoce, gałązki, pyłki i kurz, które są przenoszone przez wiatr do basenu. Wykorzystuje zaawansowane, systematyczne i inteligentne czyszczenie, aby Twoje baseny były wolne od zanieczyszczeń.