pompa ciepła basenowa

To musisz wiedzieć, zanim kupisz urządzenie do podgrzewania wody – pompa ciepła basenowa 

Kiedy zakładasz nowy basen lub przeprowadzasz się do domu z basenem, to ekscytujący czas! Nagle twoje możliwości letniej zabawy podwoiły się i okazuje się, że jesteś gospodarzem wszystkich rodzinnych spotkań i wakacji. Ale co z resztą roku? Nie chcesz, aby zabawa twoich dzieci (i twoja!) ograniczała się do kilku miesięcy w roku — i na szczęście dla was wszystkich, nie musi tak być!

Co to jest pompa ciepła?

Basenowa pompa ciepła zbiera ciepło z powietrza i gromadzi je w zbiorniku grzewczym. Nie musi też być upalny dzień – dopóki temperatura na zewnątrz przekracza zakres 7–10 stopni, spełnia swoje zadanie! Pompa podgrzewa wodę i podnosi jej temperaturę o 3-5 stopni, a następnie pompuje podgrzaną wodę z powrotem do basenu, dzięki czemu kąpiel staje się o wiele przyjemniejsza i przyjemniejsza. Odwiedź: https://sklep.vivapool.pl/pl/c/Pompy-ciepla/17.

Pompy ciepła mogą z łatwością działać przez 10-20 lat, a nawet dłużej, jeśli są dobrze utrzymane i zadbane, co czyni je świetną inwestycją. Jeśli nie lubisz pływać (lub siedzieć, stać, pluskać się…) w zimnej wodzie, pompa ciepła jest na wyciągnięcie ręki. Są niezawodne, ponieważ nie są zależne od ilości słońca, które otrzymują. Mają długą żywotność, nie emitują żadnych zanieczyszczeń, a większość basenowych pomp ciepła może również schłodzić basen! Nawet w tropikach, gdzie wydaje ci się, że ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz do basenu, jest pompa ciepła — pomyśl jeszcze raz!

Jak działa pompa ciepła?

Chcesz nauki? Masz to! Podczas gdy basenowa pompa ciepła wykorzystuje energię elektryczną, w rzeczywistości nie wytwarza ciepła. Pobierają ciepło z powietrza zewnętrznego za pomocą wentylatora, które jest następnie rozprowadzane przez zewnętrzną wężownicę powietrzną parownika. Cewka zawiera ciekły czynnik chłodniczy, który pochłania ciepło i przekształca je w gaz.

Ciepły gaz w cewce przechodzi przez sprężarkę, która dalej podkręca ciepło, tworząc jeszcze gorętszy gaz, który przechodzi przez skraplacz wymiennika ciepła. Woda w basenie jest następnie cyrkulowana, przepuszczana przez filtr, a następnie przez podgrzewacz wody. Za pomocą wymiennika ciepła gorący gaz przekazuje swoje ciepło wodzie i ta-da! Ładny, ciepły basen dla wszystkich.

Technologia inwerterowa to niedrogi i energooszczędny sposób na utrzymanie idealnej temperatury basenu, niezależnie od pory roku. Technologia inwerterowa umożliwia pobieranie ciepła z atmosfery niezależnie od pogody, więc nawet gdy na zewnątrz jest nieprzewidywalnie, wiesz, w co się pakujesz, zanim wskoczysz do basenu.