wiązki elektryczne – produkcja

Przeciąganie przewodów – wiązki elektryczne – produkcja

Przeciąganie drutu przez kanał może być trudne dla elektryków. Materiał rury wraz z jej długością może mieć kluczowe znaczenie dla określenia najlepszego podejścia do przeprowadzenia przewodu lub kabla przez jeden koniec i na drugą stronę rury. Jako producent kabli w wiązkach często rozmawiamy z elektrykami, aby zrozumieć, jak radzą sobie z trudnymi zadaniami, takimi jak przeciąganie przewodów przez rury w trudno dostępnych miejscach (takich jak obszar nad sufitem lub pod podłogą w komercyjnym wieżowcu) i co możemy zrobić, aby ułatwić ten proces.

Przed rozpoczęciem montażu

Zmierz średnicę zewnętrzną kabla i średnicę zewnętrzną rury, aby upewnić się, że będzie pasować. Zmierz przewód od końca do końca, aby poznać jego długość. Jeśli długość przewodu jest dłuższa niż taśma wędkarska, zdobądź dłuższą taśmę wędkarską, aby kontynuować. Wytnij mały kawałek drutu AWG o rozmiarze od #16 do #12, w zależności od rozmiaru przeciąganego kabla. Ostrożnie podziel wiązki elektryczne (produkcja) na boki, umieść drut pomiędzy nimi i owiń kilka razy wzór ósemki, a następnie zrób pętlę na końcu. Napięcie przyciąga obie strony do siebie, aby zacisnąć się wokół pętli, tworząc mały węzeł do ciągnięcia.

W przypadku używania taśmy wędkarskiej dłuższej niż przewód, można włożyć taśmę wędkarską do przewodu i pchać, aż wyjdzie na końcu przewodu. Podłącz taśmę wędkarską do głowicy ciągnącej kabla lub węzła ciągnącego i przeciągnij taśmę wędkarską przez kanał, gdy kabel jest wprowadzany do kanału ze szpuli. Zanim zaczniesz, chcesz, aby wszyscy twoi przewodnicy byli razem gotowi do wejścia do kanału. Można to zrobić, ustawiając wiele gniazd szpulowych i wypłacając drzewa z wystarczającą ilością miejsca dla każdego ciągniętego przewodnika, lub możesz zacząć od wydrukowania wszystkich kabli i związania ich dla pojedynczego ciągnięcia.

Dobór narzędzi

Najłatwiejszym sposobem na przeciągnięcie kabla jest użycie elektrycznego lub mechanicznego narzędzia do ciągnięcia, aby wspomóc wciąganie do kanału. Po podaniu drutu ze szpuli do przewodu i pociągnięciu za drugi koniec. Kabel powinien wchodzić do kanału płynnie, bez wysiłku. W razie potrzeby dodaj więcej smaru do krzywych. Doprowadź kable do punktów końcowych. Następnie ułóż pierścienie, oznacz i zakończ przewody w panelach. Posprzątaj bałagan, gruz i miejsce pracy.