przecinarka taśmowa

Automatyczna przecinarka taśmowa – funkcje

Piły taśmowe umożliwiają regulację prędkości oraz umożliwiają wykonywanie cięć ukośnych i pod kątem, w zależności od powierzchni stołu piły. Istnieje kilka różnych typów i rozmiarów pił taśmowych. Za chwilę omówimy niektóre z nich. Historia piły taśmowej sięga daleko wstecz. I było wiele różnych wersji tej piły przed maszyną, którą mamy teraz. Problemy, z którymi się borykali, wynikały z faktu, że nie wynaleziono jeszcze technologii umożliwiającej tworzenie trwałych, wytrzymałych ostrzy.

Jak powinna działać przecinarka?

Ponieważ pętle ostrzy nieustannie wyginają się i wyginają wokół kół, nacisk w większości przypadków powodował ich łamanie. Udoskonalenie łopat stało się więc priorytetem. Po opracowaniu nowej metody spawania przy użyciu nowych stopów stali i zaawansowanych technik odpuszczania wszystko zmieniło się w przypadku piły taśmowej. Nowe funkcjonalne ostrza natychmiast sprawiły, że maszyna stała się bardziej użyteczna. Od XIX wieku w piłach taśmowych wprowadzono znaczne ulepszenia. Gdy maszyna została wyprodukowana komercyjnie, szybko stała się popularna wśród budowniczych i tartaków.

To może być trudna decyzja, ponieważ obie te piły doskonale radzą sobie z cięciem zakrzywionym. Oba mogą wykonywać bardzo dokładne przewijane cięcia, które można wykorzystać w wielu zastosowaniach. Te dwie piły są podobne ze względu na to, co potrafią. Ale są też pewne znaczące różnice. Piły taśmowe używają ostrzy, które są w ciągłej pętli wokół kół piły. W piłach taśmowych kierunek cięcia brzeszczotem jest zawsze skierowany w dół. Dzięki tej funkcji piła taśmowa poradzi sobie z poważniejszymi pracami, takimi jak cięcie dużych kawałków tarcicy.

Ostrza

Piły do przewijania wyglądają podobnie do pił taśmowych, ale różnią się sposobem działania. W przypadku piły do przewijania ostrze porusza się szybko w górę iw dół ruchem posuwisto-zwrotnym. Piły przewijające działają bardziej podobnie do wyrzynarki niż piły taśmowej. Jedną z zalet wyrzynarki jest to, że umożliwia wykonywanie cięć wewnątrz drewna. Oznacza to, że wyrzynarki nie wymagają nacięcia w punkcie wejścia. W przypadku tego zastosowania należy najpierw wywiercić otwór w drewnie. Następnie przewlecz ostrze przez otwór. Następnie możesz rozpocząć cięcie od tego miejsca.

Różnice w ostrzach zmieniają sposób cięcia pił. Ruch w górę iw dół wyrzynarki umożliwia wykonywanie bardziej precyzyjnych cięć. Piły spiralne pozwalają na ciaśniejsze krzywe. Pozostawiają również gładszą powierzchnię po cięciu. Często elementy w ogóle nie wymagają szlifowania.