Przecinarka precyzyjna

Przecinarka precyzyjna – zaawansowana technologia 

Pojawiły się zaawansowane materiały, takie jak zaawansowane technologicznie stopy metali, ceramika, kompozyty i polimery, które sprawiły, że metalografia staje się coraz ważniejszą częścią współczesnego przemysłu. Poprzez proces cięcia, mocowania, szlifowania i polerowania uzyskuje się gładką powierzchnię, aby uzyskać prawdziwą strukturę materiałów. W celu osiągnięcia wysokiej jakości preparatu i powtarzalnych wyników; wymagane jest połączenie „właściwego sprzętu, prawidłowej metody przygotowania i właściwych materiałów eksploatacyjnych”, które nazywamy „pełnym rozwiązaniem przygotowawczym”.

Systemy laboratoryjne

Systemy metalografie pik są wykorzystywane w laboratoriach badawczych, kontroli jakości, na liniach produkcyjnych iw edukacji, w dużych instalacjach rządowych, firmach motoryzacyjnych i poddostawcach, małych niezależnych laboratoriach i innych gałęziach przemysłu. Przemysł motoryzacyjny wymaga najwyższych standardów jakości zarówno od producentów OEM, jak i dostawców komponentów. Ponieważ przemysł motoryzacyjny koncentruje się na testowaniu części, które obejmuje zastosowania w nadwoziu, podwoziu i układzie napędowym. Przemysł lotniczy polega na innowacyjnych materiałach w celu poprawy wydajności, przy czym do nowych projektów silników i konstrukcji płatowców stosuje się coraz lżejsze i mocniejsze materiały. 

Niezawodność ma kluczowe znaczenie, aw metalografii opiera się na wysokiej jakości sprzęcie, materiałach eksploatacyjnych i metodologii. Elektronika wymaga testów w celu zidentyfikowania materiałów niespełniających norm i sprawdzenia, czy specyfikacje są spełnione podczas produkcji. Możliwość szybkiej i łatwej weryfikacji składu metali pierwotnych i stopów robi różnicę w przemyśle metalowym. Sprzęt i materiały eksploatacyjne zapewniają producentom i wytwórcom metali, że produkty są bezpieczne, spełniają wymagania klientów i zapewniają identyfikowalność. 

Przemysł energetyczny wykorzystuje materiały do ​​granic ich możliwości, czy to poprzez turbiny opalane gazem, operacje związane z ropą i gazem, czy też technologie odnawialne, takie jak energia wiatrowa i słoneczna. Sprzęt i materiały eksploatacyjne są wykorzystywane do analizy tych materiałów na wszystkich etapach rozwoju i wdrażania.  Uniwersytety, agencje rządowe i ośrodki badawcze polegają na sprzęcie testującym i materiałach eksploatacyjnych firmy, opracowując nowe materiały i procesy produkcyjne w celu sprostania najnowocześniejszym wyzwaniom. Analizując mikrostrukturę materiału, mogą poprawić właściwości materiału.