chirurg stomatolog

Kosmetyczne leczenie stomatologiczne – chirurg stomatolog 

Chirurgia estetyczna występuje w wielu różnych formach. Wielokrotnie chirurgia plastyczna nie jest zabiegiem koniecznym z medycznego punktu widzenia, ale służy do poprawy wyglądu twarzy lub uśmiechu pacjenta. Zabiegi kosmetyczne obejmują drobne zabiegi, takie jak wybielanie zębów i inwestycje, takie jak ortodoncja.

Nowy uśmiech

Poprawa uśmiechu łączy dwie lub więcej procedur, takich jak wybielanie zębów, licówki dentystyczne, klejenie lub odbudowa kompozytowa. Zabiegi rozjaśniające zęby LuxDentica.pl to nie tylko wybielanie zębów. Metody takie jak klejenie i licówki służą również do naprawy przebarwień lub przebarwień zębów. Niektórzy pacjenci lubią nawet kształtowanie zębów w celu utrwalenia fizycznego kształtu zębów. Odbywa się to poprzez usunięcie szkliwa lub opiłowanie zębów.

Zabiegi kosmetyczne są na ogół bezbolesne i można je wykonać w gabinecie dentystycznym, eliminując potrzebę korzystania z chirurga jamy ustnej. Oczywiście każdy zabieg jest zindywidualizowany dla pacjenta. Niezależnie od tego, czy szukasz drobnej kosmetycznej operacji dentystycznej, czy poważnej procedury dentystycznej, Twój dentysta powinien być na czele Twojej podróży medycznej. Wiele innych problemów zdrowotnych można zdiagnozować i rozwiązać, utrzymując zdrowie jamy ustnej na pierwszym miejscu. Jeśli odczuwasz ból w jamie ustnej, nadwrażliwość zębów, ból szyi lub szczęki lub zauważysz przebarwienia lub krwawienie podczas mycia zębów, skontaktuj się z dentystą już dziś. Aktywne podejście do zdrowia jamy ustnej może zapobiec utracie zębów lub poważnej operacji stomatologicznej.

Co się dzieje podczas wybielania zębów?

Jeśli masz wybielone zęby, musisz najpierw odbyć 2-3 wizyty w gabinecie stomatologicznym. Dentysta zrobi odcisk Twoich zębów, aby wykonać ochraniacz na zęby i powie Ci, jak go używać z żelem wybielającym. Następnie, używając ochraniacza na zęby w domu, regularnie nakładasz żel przez określony czas przez kilka tygodni. Niektóre żele wybielające można pozostawić na jednorazowo do 8 godzin, co może skrócić okres leczenia.

Wybielanie laserowe, znane również jako wybielanie mocne, to kolejny rodzaj systemu wybielania zębów, który może zapewnić dentysta. Na zęby maluje się preparatem wybielającym, a następnie naświetla je światłem lub laserem, aby aktywować wybielanie. Wybielanie laserowe trwa około godziny.